0721537455 Reparatii Acoperis Bucuresti E-acoperis

Reparatii Acoperis Bucuresti

0721537455 Reparatii Acoperis Bucuresti E-acoperis

0721537455 Reparatii Acoperis Bucuresti E-acoperis

Reparatii Acoperis Bucuresti RESPONSABIL LUCRARI: 0721537455


Montaj Acoperis Lindab Bucuresti

CONSTRUIM INTREG ACOPERISUL CASEI TALE INTR-UN MOD PROFESIONAL, fara sa mai aveti nevoie de reparatii multi ani de acum inainte. Oferim cea mai buna garantie la cel mai bun pret!

Infiintata acum 20 de ani, firma noastra comercializeaza o gama variata de elemente pentru acoperis (tigla metalica, tabla cutata, la sisteme pluviale, piese de finisaj din stoc sau dupa o comanda personalizata, ferestre de mansarda, etc) si pune la dispozitia dumneavoastra servicii de montaj tigla metalica atat in Bucuresti, Ilfov, CONSTANTA cat si pe intreg teritoriul Romaniei.

Experienta de peste 20 ani a firmei noastre in ceea ce priveste montajul de tigla metalica isi spune cuvantul si in mentinerea relatiilor dezvoltate cu producatorii externi, dar si in oferirea de consultanta si indicatii in alegerea acoperisului perfect, in functie de cerintele fiecaruia. Firma noastra este o companie in ascensiune, ce are ca activitate comercializarea si montajul de tigle metalice. Acoperisurile comercializate sunt de cea mai inalta calitate, luand in considerare materia prima folosita in fabricarea acestor acoperisuri, ce provine de la uzine metalurgice consacrate pe plan international.

Avem grija de acoperisul dumneavoastra!
Firma profesionala specializata pe montaj acoperisuri de calitate superioara, atat dulgherie precum si tigla ceramica sau turnata din beton dar si tigla metalica (Tabla Ruukki, Bell profile ,tabla faltuita, precum si altele)
Realizam montaje de tabla zincata faltuita, precum si tabla de cupru, alama, inox.
Montajul in sistem clasic cu tabla zincata montata pe acoperis la dublu (adica atat falturile cat si coamele sistemului de acoperis sunt incheiate la dublu ).
Dispunem de echipe de profesionisti specializati in montarea de acoperisuri de orice tip, atat pentru partea de dulgherie cat si pentru sistemul de invelitoare, care poate fi din:

tabla galvanizata la dublu, adica cu falisurile si coamele indoite de doua ori
tabla de cupru
sindrila bituminoasa
tigla metalica / lindab
tigla ceramica
Realizam izolatii exterioare si interioare, finisari exterioare, montaje jgheaburi, bazie din tabla, protejare scandura, lucrari betoane si multe alte lucrari de constructii!
Firma noastra va pune la dispozitie o echipa de profesionisti ce poate executa orice fel de acoperis, cu orice grad de dificultate. Folosim materiale de calitate pentru confortul dumneavoastra!
Oferim GARANTIE EXTINSA!

Pentru un pret cat mai exact va rugam sa ne contactati:

CONTACT
0721537455
reparatiiacoperiscasa@gmail.com
Web-site: www.reparatii-acoperisuri.com

Pentru a pune o intrebare ONLINE va rugam accesati meniul CONTACT din partea de sus a siteului!

Va contactam in cel mai scurt timp pentru a va raspunde la orice intrebare legata de: reparatii acoperis, montaj tigla metalica, montaj acoperis, pret, montaj burlane, jgheaburi, constructii acoperis si multe altele.
Va vom oferi cel mai bun pret!

Acoperisul unei cladiri are proprietati cheie pentru orice cladire. Acoperind constructia la partea superioara, deasupra ultimului nivel construit, el raspunde nevoii de izolare in fata diferentelor de temperatura, pe el putand fi integrat cosul de fum si sistemele de scurgere a apei(jgheaburi, burlane), pasarele de trecere precum si mini gradini integrate. Bineinteles, sub acoperis, in functie de inaltimea acestuia, se pot amenaja diverse spatii, mansarde, poduri circulabile, necirculabile, locuri de joaca, prevum si multe altele. Toate acestea sunt factori care influenteaza sistemul de alcatuire al acoperisului.
Prin urmare putem spune ca exista doua feluri de acoperisuri: acoperisuri cu panta si acoperisuri de tip terasa.
Pentru mai multe detalii, va asteptam sa ne contactati!

Acoperisuri – Izolatii – Reparatii – Constructii de la A la Z
Va oferim servicii de reparatii acoperisuri, reparatii la urgenta, reparatii acoperisuri mansarde, reparatii acoperisuri blocuri, comercializare acoperisuri si multe alte servicii necesare unui acoperis. Suntem o firma de constructii care are ca obiective principale reparatii acoperisuri, comercializarea și montarea sistemelor necesare unui acoperis sigur și durabil.
De asemenea renovam acoperisurile vechi, cu arhitectura complexa si elemente de tinichigerie speciala, redandu-le acestora aspectul si frumusetea de odinioara.
Avem activitati de intretinere si revizie a acoperisurilor deja existente, curatarea jgheaburilor și burlanelor, montajul parazapezilor, montajul sistemelor de degivrare a jgheaburilor și burlanelor.
Realizam izolatii exterioare si interioare, finisari exterioare, bazie din tabla, protejare scandura, lucrari betoane si multe alte lucrari de constructii!
Suntem o echipa de profesionisti, cu experienta, capabili sa va rezolve orice cerinta. Calitatea materialelor folosite si competenta profesionistilor din echipa noastra, ne permit sa oferim cele mai bune preturi.
Avem grija de acoperisul dumneavoastra!
Firma profesionala specializata pe montaj acoperisuri de calitate superioara, atat dulgherie precum si tigla ceramica sau turnata din beton dar si tigla metalica sau tip lindab (Tabla Ruukki, Bell profile ,tabla faltuita, precum si altele)
Realizam montaje de tabla zincata faltuita, precum si tabla de cupru, alama, inox.
Montajul in sistem clasic cu tabla zincata montata pe acoperis la dublu (adica atat falturile cat si coamele sistemului de acoperis sunt incheiate la dublu ).
Dispunem de echipe de profesionisti specializati in montarea de acoperisuri de orice tip, atat pentru partea de dulgherie cat si pentru sistemul de invelitoare, care poate fi din:

tabla galvanizata la dublu, adica cu falisurile si coamele indoite de doua ori
tabla de cupru
sindrila bituminoasa
tigla metalica
tigla ceramica
Realizam izolatii exterioare si interioare, finisari exterioare, montaje jgheaburi, bazie din tabla, protejare scandura, lucrari betoane si multe alte lucrari de constructii!
Firma noastra va pune la dispozitie o echipa de profesionisti ce poate executa orice fel de acoperis, cu orice grad de dificultate. Folosim materiale de calitate pentru confortul dumneavoastra!
Oferim GARANTIE EXTINSA!

Pentru comenzi si oferte va rugam sa ne contactati:

CONTACT
0721537455
reparatiiacoperiscasa@gmail.com

Va multumim!

INSTRUCTIUNI MONTAJ ACOPERISURI
1.Dulgherie: montajul la un acoperis incepe de la Cosoroaba care se monteaza pe centura de beton a constructiei care se cherteaza pentru o inbinare cat mai buna si care se leaga cu sarma ob de diametrul de 6 sau 8 mm,sarma ce trebue montata in centura de beton transversal cu centura si care se leaga cosoroaba foarte bine adica stransa cu ranga astfel incat sa nu miste nici un milimetru de la locul ei. Sarma cu care se leaga cosoroaba se calculeaza 1t/1mm sarma.

2.Pana de coama trebue sa fie foarte reziztenta si mai groasa decat capriorii astfel incat sa tina toata sarpanta,daca nu ajunge dintr-o bucata trebue chertata bine de doua ori si jumatate grosimea cusacului.

Aceasta trebue montata orizontal la furtun de nivel sau la boloboc si nu oricine poate face asta,practic trebue sa fie facuta de un meserias altfel acoperisul va fi stramb.

3.Penele transversale trebue montate orizontal si la sfoara astfel incat de la cosoroaba si pana la pana de coama sa fie o linie perfect dreapta.

penele transversale trebue chertate corespunzator atat la imbinari cat si la colturile acoperisului.

4.Penele de colt,sunt penele care pleaca de pe pana de coama si trec peste cosoroaba cu lungimea saceacului.

Acestea trebue sa fie montate drept ele formeaza muchiile acoperisului,si sunt sustinute si de penele transversale.

5.Capriorii, montajul capriorilor corect este practic foarte important la un acoperis deoarece de ei depinde siguranta sistemului de invelitoare.

Capriorii trebue sa fie chertati la: pana de coama,

pana transversala

cosoroaba.

Chertarea capriorilor trebue sa fie facuta in asa fel incat acestia sa stea ca pe un scaun adica pe o suprafata orizontala si cu o rugozitate buna.

Continuitatea capriorilor inaditi este foarte inportanta (o sa explic mai tarziu la montajul sistemului de invelitoare.)

Arhitectii si inginerii de rezistenta stiu ce vreau sa spun.

6.Astereala (scandura) se monteaza de la streasina acoperisului in sus si numai dupa ce s-au indreptat capriorii.

Scandura trebue montata una dupa alta astfel incat sa formeze un bloc unitar,si este foarte important sa fie montata corect.

Montajul sistemelor de invelitoare

Tigla ceramica si tigla turnata din beton

Tigla ceramica se monteaza pe sipci orizontale la dimensiunile tiglei

Montajul tiglei se face dupa ce sa montat membrana anticondens sau folia anticondens dar eu recomand membrana intruct propietatile ei sunt net superioare foliei anticondens.

Dupa ce sa montat membrana se monteaza sipile verticale (contrasipca) care se monteza pe directia capriorului si cu cuie de 10 cm sau holsuruburi.

De ce cuie de 10 cm? pai simplu avem sipca verticala de 2,5 cm sau 3 cm+

sipca verticala de aceeasi dimensiune +astereala (scandura)inca 2,5 cm si toate adunate fac 7,5 cm si mai trebue sa intre in caprior 2,5 cm,in acest caz practic nici o vijelie nu poate sa smulga sistemul de invelitoare.

Montajul tiglei este destul de complicat pentru incepatori necesita o serie intreaga de fineturi pe care nu pota sa le mentionez aici dar clientii ar trebui sa inteleaga ce vreau sa spun.

Tigla metalica. este usor de montat ,se monteaza pe sipci la dimensiunile ondulei,

montarea ei se face de jos in sus si trebue montate sipcile la distante foarte egale intre ele orice deviatie duce la probleme de montaj practic nu mai stii unde sa introduci surubul si sunt sanse sa fie dat in gol si practic de aici pleaca infiltratiile de apa.

Montarea tiglei metalice trebue facuta de meseriasi astfel scapati de neplaceri.

Cei care se dau meseriasi in toate clar ca nu se pricep la nimic,si cum puteti sa achitati o suma destul de importanta pe materiale si sa o monteze niste necalificati,

Daca credeti ca faceti economie la montaj va inselati,un necalificat distruge multa tabla pentru ca nu stie cum sa o calculeze,au multe deficiente de montaj deci multe probleme si in final cand apelati la meseriasi costurile sunt foarte mari la reparatii si nu pot face mare lucru pentru ca o carpeala se sfarseste cu o alta carpeala, si nu poti da un sistem de invelitoare jos si sa montezi altul ca te gandesti la costuri.

Tigla metalica gerard tigla cu ardezie.

Tigla gerard se monteaza de sus in jos dar sipcile trebue montate la o distanta foarte exacta prctic nu sa admit abateri de un milimetru intre sipci.

Montarea acestui sistem de acoperis trebue facut exclusiv de meseriasi bine pregatiti astfel stricat tabla.

Sindrila bituminoasa.

Sindrila bituminoasa se monteaza pe astereala dupa ce sa montat o membrana in prealabil.

Montajul sindrilei se face de jos in sus primul rand se monteaza intors,si peste el se incep randurile de sindrila care se bat in cuie speciale pentru sindrila si acestea sunt de mai multe feluri sunt cuie cu striatii si fara striatii si de mai multe lungimi.

Sindrila bituminoasa este un sistem care nu are multe pierderi, si nici nu necesita multe accesorii,asta face sa coste putin fata de alte sisteme cum sunt tiglele metalice de exemplu.

Tabla falsuita este un sistem bun daca este montata cum trebue si de meseriasi.Recomand montarea tablei zincate la dublu daca optati pentru sistemul clasic,montajul acestui sistem necesita o experienta vasta asa cu suntem noi astfel aveti probleme.

Montajul tablei falsuite se face la fata locului practic se taie tabla se falsuieste si apoi se monteaza,toate operatiile de montaj se fac la fata locului comparativ cu alte sisteme care se prelucreaza in fabrica si doar se monteaza la fata locului.

Ferestre de mansarda tip:Velux,Roto,Fakro,Roofline,etc

Montajul ferstrelor de mansarda se face dupa cum urmeaza:

Se decupeaza sarpanta intre capriori (daca distanta dintre capriori permite daca nu se face un jug si se monteaza pe jugul respectiv),apoi se monteaza bridele de prinere pe rama ferestrei dupa care se pozitioneaza pe sarpanta acoperisului.

Se verifica cu un boloboc daca este orizontala.

Se verifica daca suprafata acoperisului este dreapta in caz contrar se baga pene sub bride si se fixeaza in suruburi.

Apoi se monteaza rama de etansare de jos in sus dupa ce sa montat tigla su orice alt sistem de invelitoare de la streasina acoperisului pana la rama ferestrei astfel incat partea de jos a ramei de etansare sa treaca peste tigla iar partile laterale si partea de su pe sub tigla sau sistemul de invelitoare.

Ordinea este data de producator asta pentru cei fara experienta ca meseriasii nu au nevoie de numerotare.

Pentru un pret cat mai exact va rugam sa ne contactati:

Web-site: www.reparatii-acoperisuri.com

Pentru a pune o intrebare ONLINE va rugam accesati meniul CONTACT din partea de sus a siteului!

Va contactam in cel mai scurt timp pentru a va raspunde la orice intrebare legata de: reparatii acoperis, montaj tigla metalica, montaj lindab, montaj acoperis, pret, montaj burlane, jgheaburi, constructii acoperis si multe altele.
Va vom oferi cel mai bun pret!

Acoperisul unei cladiri are proprietati cheie pentru orice cladire. Acoperind constructia la partea superioara, deasupra ultimului nivel construit, el raspunde nevoii de izolare in fata diferentelor de temperatura, pe el putand fi integrat cosul de fum si sistemele de scurgere a apei(jgheaburi, burlane), pasarele de trecere precum si mini gradini integrate. Bineinteles, sub acoperis, in functie de inaltimea acestuia, se pot amenaja diverse spatii, mansarde, poduri circulabile, necirculabile, locuri de joaca, prevum si multe altele. Toate acestea sunt factori care influenteaza sistemul de alcatuire al acoperisului.
Prin urmare putem spune ca exista doua feluri de acoperisuri: acoperisuri cu panta si acoperisuri de tip terasa.
Pentru mai multe detalii, va asteptam sa ne contactati!

Acoperisuri – Izolatii – Reparatii – Constructii de la A la Z
Va oferim servicii de reparatii acoperisuri, reparatii la urgenta, reparatii acoperisuri mansarde, reparatii acoperisuri blocuri, comercializare acoperisuri si multe alte servicii necesare unui acoperis. Suntem o firma de constructii care are ca obiective principale reparatii acoperisuri, comercializarea și montarea sistemelor necesare unui acoperis sigur și durabil.
De asemenea renovam acoperisurile vechi, cu arhitectura complexa si elemente de tinichigerie speciala, redandu-le acestora aspectul si frumusetea de odinioara.
Avem activitati de intretinere si revizie a acoperisurilor deja existente, curatarea jgheaburilor și burlanelor, montajul parazapezilor, montajul sistemelor de degivrare a jgheaburilor și burlanelor.
Realizam izolatii exterioare si interioare, finisari exterioare, bazie din tabla, protejare scandura, lucrari betoane si multe alte lucrari de constructii!
Suntem o echipa de profesionisti, cu experienta, capabili sa va rezolve orice cerinta. Calitatea materialelor folosite si competenta profesionistilor din echipa noastra, ne permit sa oferim cele mai bune preturi.
Avem grija de acoperisul dumneavoastra!
Firma profesionala specializata pe montaj acoperisuri de calitate superioara, atat dulgherie precum si tigla ceramica sau turnata din beton dar si tigla metalica sau tip lindab (Tabla Ruukki, Bell profile ,tabla faltuita, precum si altele)
Realizam montaje de tabla zincata faltuita, precum si tabla de cupru, alama, inox.
Montajul in sistem clasic cu tabla zincata montata pe acoperis la dublu (adica atat falturile cat si coamele sistemului de acoperis sunt incheiate la dublu ).
Dispunem de echipe de profesionisti specializati in montarea de acoperisuri de orice tip, atat pentru partea de dulgherie cat si pentru sistemul de invelitoare, care poate fi din:

tabla galvanizata la dublu, adica cu falisurile si coamele indoite de doua ori
tabla de cupru
sindrila bituminoasa
tigla metalica / lindab
tigla ceramica
Realizam izolatii exterioare si interioare, finisari exterioare, montaje jgheaburi, bazie din tabla, protejare scandura, lucrari betoane si multe alte lucrari de constructii!
Firma noastra va pune la dispozitie o echipa de profesionisti ce poate executa orice fel de acoperis, cu orice grad de dificultate. Folosim materiale de calitate pentru confortul dumneavoastra!
MONTAJ ACOPERIS BUCURESTI, ILFOV, Arges, Pitesti, CONSTANTA, COSTINESTI, MANGALIA, EFORIE, MAMAIA, DEVA, SULINA, PRAHOVA, PLOIESTI PRECUM SI PE INTREAGA SUPRAFATA A ROMANIEI!
Reparatii Acoperis Arges, Reparatii Acoperis Pitesti
REPARATII ACOPERIS CONSTANTA RESPONSABIL LUCRARI:
REPARATII ACOPERIS PLOIESTI PRAHOVA RESPONSABIL LUCRARI:
REPARATII ACOPERIS TARGOVISTE DAMBOVITA RESPONSABIL LUCRARI:
REPARATII ACOPERIS ILFOV RESPONSABIL LUCRARI:
Reparatii Acoperis Bucuresti RESPONSABIL LUCRARI:
Oferim GARANTIE EXTINSA!

Pentru comenzi si oferte va rugam sa ne contactati:

Va multumim!

Mai mult, firma noastra va ofera consiliere gratuita, transport gratuit de tigla metalica, precum si suport montaj acoperisuri.